Bezplatné ebooky

Jak na...

Spready - seriál obchodování spreadů

Spready: jak obchodovat komodity jinak (1/3)

Spreadové obchodování si vysloužilo pozornost především profesionálních obchodníků a velkých fondů, kteří spready obchodují již mnoho let. Co je na spreadech tak zajímavé, že se téměř všichni spreadoví obchodníci tak neradi dělí o své poznatky a zkušenosti, a tak nedávají šanci drobnějším spekulantům se o tomto způsobu obchodování dozvědět? Pojďme společně tajemství spreadového obchodování poodhlalit.


Spready: jak obchodovat komodity jinak (2/3)

V minulém díle našeho třídílného seriálu jsme si představili základy spreadového obchodování, dnes se podíváme na další podrobnosti tohoto zajímavého businessu - především jak konkrétně spready obchodovat.


Spready: jak obchodovat komodity jinak (3/3)

V minulých dvou dílech našeho seriálu jsme si poměrně podrobně pověděli co spready jsou a také ukázali základní principy jejich obchodování. Dnešní závěrečný článek seriálu by měl přinést určité shrnutí a základní rady "kudy dál".


Spready - jaké obchodovat do začátku?

Jakmile jsme na Finančníkovi otevřeli téma obchodování spreadů, jsme s Tomášem skoro pod neustálým proudem dotazů týkající se tohoto stylu obchodování. Z části dotazy pocházející od studentů spreadového workshopu, z části od ostatních čtenářů. Dají-li se nějaké dotazy označit za převažující, pak jsou to otázky týkající se spreadů, se kterými začít. Takže - jaké spready obchodovat do začátku?


Analýza spreadů zemědělských komodit: pšenice

Obchodování komoditních spreadů je konzervativní přístup, kterému se na Finančníkovi věnujeme patrně nejdéle. V dnešním článku najdete komplexní a velmi zajímavě zpracovanou analýzu kalendářních komoditních spreadů v trhu pšenice, kterou pro vás připravil návštěvník tohoto serveru, Václav Janoušek.


Analýza spreadů zemědělských komodit: pšenice 2

Po minulé zajímavé analýze velmi konzervativního sezónního spreadu v pšenici se nyní podíváme ve stejném trhu na podstatně agresivnější, ale o to výnosnější kalendářní spread mezi květnovým a červencovým měsícem dodání.


Analýza spreadů zemědělských komodit: pšenice 3

Opět se vracíme k analýzám sezónních spreadů v pšenici. Dnes se podíváme, jak fungují spready mezi více měsíci. Konkrétně mezi březnovým a červencovým měsícem dodání.


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.