Bezplatné ebooky

Jak na...

Komodity - manuál zdarma

1. Komodity – cesta k bohatství a prosperitě?


2. Co jsou to komodity a jak to funguje


3. Futures kontrakty podrobněji


4. Hodně muziky za málo peněz


5. Malá pauza


6. Typy spekulantů – kdo a jak obchoduje


7. Komoditní burzy - místo nákupu a prodeje


8. První krok k výdělkům: technické studium grafů


9. Kupujeme a prodáváme – vstupujeme do trhu


10. Býci vs. medvědi


11. Technické obchodování - klíč k bráně úspěchu


12. Support a resistance


13. Klouzavé průměry


14. Dvojitý vrchol / dvojité dno


15. Stop-loss


16. Poziční versus intradenní obchodování


17. Obchodované komodity a jejich marginy


18. Broker


19. Psychologie obchodování


20. Money-management


21. Obchodní deník


22. Data a grafy zdarma

V celém našem manuálu ukazujeme řadu grafů a úspěšných obchodních strategií, které z nich vycházejí. Je tedy zřejmé, že grafy zobrazující průběh cen daného kontraktu v čase jsou nezbytné pro jakéhokoliv obchodníka. Možná si říkáte, že takové grafy budou stát spoustu peněz, ale opak je pravdou. Grafy nezbytné pro většinu obchodních strategií jsou na internetu k dispozici zdarma.


23. Více o čtení grafů


24. Závěr – kdy mohu začít vydělávat?


Dodatek 1: Specifikace kontraktů


Dodatek 2: Ukázkové marginy


Obchodní základy: retracement úrovně

V kapitole věnované supportům a resistancím našeho on-line manuálu jsme s trochu nadsázky označili grafy trhů za určité mapy, supporty a resistance pak za záchytné body, které nám pomáhají v orientaci - ve "čtení mapy". V tomto článku se podíváme ještě na další velmi důležitý záchytný bod, kterému se říká retracement úroveň.


Typy obchodních příkazů

Jedno z témat, kterému jsme se v našem on-line komoditním manuálu dosud nevěnovali jsou typy obchodních příkazů, kterými lze pozice otevírat nebo uzavírat. Pojďme se nyní na jednotlivé možnosti podrobněji podívat.


Obchodní základy: Slippage a Open range

V dnešním článku se podrobněji podíváme na dva termíny, které se týkají každého komoditního obchodníka obchodujícího "naostro". Navíc se však jedná i o problematiku, se kterou by měl do budoucna počítat každý, kdo si obchody zatím trénuje jen na papíře - tyto "maličkosti" totiž nepřipravené obchodníky mohou nemile překvapit. Pojďme se tedy blíže podívat, o jaké že dva termíny se to jedná.


Technické indikátory: co je to VOLUME

Volume (často uváděn pod zkratkou VOL), nebo také česky objem obchodů, je jednoduše indikátor vyjadřující celkové množství kontraktů zobchodovaných v rámci specifického časového úseku (např. hodina, den, týden, měsíc...). Jinými slovy, hodnota volume nám říká, jak hodně se v daný okamžik obchodovalo - vysoká hodnota VOL znamená že v daný časový úsek proběhlo mnoho obchodů a naopak.


Technické indikátory: co je to OPEN INTEREST

Open interest, často vyjadřovaný jen zkratkou OI, je indikátor vyjadřující množství otevřených kontraktů v daném trhu v dané časové periodě.


Gapy - postrach nebo pomocník pozičních obchodníků?

Jedním ze základních nepřehlédnutelných prvků skoro každého grafu jsou tzv. gapy - okem viditelné mezery mezi jednotlivými bary grafu. Jelikož takový gap neboli mezera může obchodníkovi způsobit mnoho starostí, ale současně mu i napovědět o dalším vývoji komodity, pojďme se na gapy v tomto článku zaměřit podrobněji.


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.